Рости на спасіння (проповідь)

четвер, 26 травня 2016 р.

Виправдання лише вірою і святі отці

      У цій статті (про виправдання лише вірою) Писання час від часу використовує, повторює і наголошує на виняткових частках, як-от: дарма, благодаттю (Римлян 3:24, Ефесян 2:8); через Його благодать і милосердя (2 Тимофія 1:9, Тита 3:5);... не від себе, не своїми ділами (Ефесян 2:8, 9); без Закону, без діл (Римлян 3:21, 28, 4:6).  Всі ці негативні словосполучення включені в цьому одному - що ви виправдовуємося лише вірою, і тому просто, чітко та відповідним чином викладені, через що їх використовували майже всі отці:

Василь у повчанні про покірність: Це досконале та незіпсуте величання в Бозі, коли когось возвеличують не через його власну праведність, а тому що він визнає брак цієї праведності у собі і виправдовується лише вірою у Христа.

Іларій на Матвія 9: Це прощається Христом через віру, бо Закон не може давати плоди, бо виправдовує лише віра.

Амвросій на Римлян 3: Задарма виправдовується той, хто нічого не робить і нічого не дає взамін; такі люди виправдовуються лише вірою, дарунком Божим.
     Так само він говорив про покликання поган: Бог постановив, що та людина, яка вірує в Христа, спасається без діл, отримуючи прощення гріхів лише вірою.

Єроним на Римлян 10: Бог виправдовує самою вірою.

Мартін Хемніц, Довідник: Служіння, Слово і Таїнства

Немає коментарів: