Рости на спасіння (проповідь)

неділя, 18 грудня 2016 р.

Про назву "лютерани"

     
     Назву «лютерани» вперше вжив Екк, коли видав Буллу проти Лютера. Папа Адріан VI (1522 р.) теж використав цю назву як термін для вираження докору.  Прибічники Риму застосовували її до всіх, хто виступав проти Папи. Лютер категорично не схвалював використання його імені, застерігаючи водночас проти такого зречення, яке могло би здатися відкиданням доктрини Божого Слова, яку він проповідував. «Це – моя доктрина і не моя доктрина. Вона в моїй руці, але вклав її в мою руку Бог». Лютер нічого не має спільного з лютеранством, якщо воно не викладає чисто Святого Писання.
        «Не називаймо нашу Церкву лютеранською», – говорив Густав Еріксон, король Швеції, «а називаймо її Християнською і Апостольською». Церква просто терпить цю назву, аби уникнути неправильного враження і замішання, яке може виникнути у тому разі, коли цю назву заберуть. «Не ми себе називаємо лютеранами, а таку назву дали нам наші вороги і ми дозволяємо  її на знак нашої згоди з чистим ученням Слова, яке викладав Лютер. Ми погоджуємося носити цю назву не того, хто начебто винайшов нову віру, а того, хто відновив стару віру і очистив Церкву».

Чарльз Краут, Консервативна реформація і її богослов’я

2 коментарі:

Андрей Брусиненко сказав...

Друзья, как вы относитесь к заявлению римского понтифика о том, что протест завершен, или, другими словами, что Реформация завершена? Папа перестал быть антихристом, а католическое учение стало христианским? Вавилонская блудница стала верной, чистой и непорочной невестой Христа? Слово Божие ошиблось в своих пророчествах? Что сказал бы Лютер при виде подписываемых соглашений между католиками и теми, кто носит его имя?

пастир Вячеслав Горпинчук - Pastor Vyacheslav Horpynchuk сказав...

Нині багато з тих, що носять назву "лютерани", є такими лише номінально. А протест Лютера, очевидно, триватиме, допоки триває спотворення Євангелія.