субота, 5 січня 2019 р.

Таїнства Церкви – старовинніші і могутніші


Урок з Буття…. навчає, що Таїнства – старовинніші. Бо синагога бере свої початки із Закону Мойсея, але Авраам був раніше…

             Було доведено, що Таїнства Церкви – старовинніші, а тепер зрозумійте, що вони – могутніші. Саме по собі дивовижа те, що Бог дощем спускав манну отцям і вони годувались щоденною поживою з небес. Через це сказано: «Хліб ангольський їла людина». Але ті, що їли цей хліб, повмирали у пустелі, а ця пожива, яку ви отримуєте, це «хліб живий, що з неба зійшов», який надає сутність вічного життя і кожен, хто їсть цей хліб «повіки не вмре», бо це – тіло Христове.

       Розважте тепер, чи хліб ангольський ліпший ніж плоть Христова, яка воістину є тіло життя. Та манна була з небес, ця – з-понад небес. Та була небесна, а ця – Господь небес. Та піддавалась тлінню, коли її зберігали на другий день, а ця тлінню не піддається, бо кожен, хто куштуватиме її по святому, той не зможе відчути тління. Для них вода текла зі скелі, для вас – кров із Христа. Вода задовольняла їх на годину, а кров насичує вас на цілу вічність. Юдей п’є і спрагнений, а коли ви п’єте, то не будете спрагнені. То було в тіні, а це – в істині.
Св. Амвросій Медіоланський, з богословських і догматичних творів (Про Тайни)

Немає коментарів: